Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci, a dzień później – Dzień Dziadka. W związku z tym zajęcia świetlicowe w tygodniu poprzedzającym te święta były skupione wokół tego tematu.

Przede wszystkim podczas zajęć plastycznych wychowankowie świetlicy wykonywali różne upominki dla swoich babć i dziadków. Laurką, o której szczególnie warto wspomnieć, jest kartka z życzeniami w kształcie ręki. Dzieci odrysowywały swoje dłonie na złożonej (podwójnej) kartce kolorowego papieru, a potem to wycinały, aby powstała otwierana kartka w kształcie ręki. W środku uczniowie przyklejali małe serduszko na harmonijce z kolorowego papieru, a następnie wpisywali krótką dedykację, którą wychowawcy świetlicy zapisali jako wzór na tablicy. Oczywiście każde dziecko musiało się na końcu pod nią podpisać. Wychowankowie świetlicy mieli też okazję narysować portret swojej babci lub dziadka. Podczas tego tygodnia uczniowie uczyli się również piosenki pt. „U Babci jest słodko”. Najpierw dzieci uczyły się słów piosenki, powtarzając je za wychowawcą świetlicy, a później już śpiewały – zarówno wspólnie, jak i w grupach lub z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Jednak żeby uczniom nie było zbyt nudno, rozmawiając cały tydzień o Dniu Babci i Dziadka, poruszyliśmy w tym czasie także temat zwierząt kojarzących się z zimą, a w szczególności psa husky, pingwina królewskiego i niedźwiedzia polarnego. Dzieci oglądały edukacyjne filmiki, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tych zwierzętach. Miały też możliwość narysować pingwina i niedźwiedzia polarnego krok po kroku, na podstawie wyświetlanego na projektorze instruktażu. Mimo że każde dziecko widziało ten sam filmik, każda praca była niepowtarzalna i oryginalna.

Wracając jednak do tematu, który jednak dominował w tym tygodniu na świetlicy szkolnej, to wychowawcy świetlicy życzą wszystkim babciom i dziadkom dużo zdrowia, spokoju, a także zadowolenia z wnuków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *