Jakie znamy sporty zimowe?

Drugi tydzień nowego, 2024 roku upłynął na świetlicy szkolnej pod znakiem tematu sportów zimowych. Dzieci wymieniały sporty zimowe, jakie znają, ale zostały również zapoznane z innymi, bardziej nietypowymi dyscyplinami sportowymi, jakie uprawiamy w okresie zimowym. Nie zabrakło też słynnych nazwisk sportowców związanych ze sportami zimowymi takich jak: Adam Małysz, Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk czy Andrzej Bargiel.

Bardzo ważną częścią rozmowy z dziećmi było omówienie właściwego ubioru oraz ekwipunku niezbędnych do uprawiania określonej aktywności zimowej. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć, a jednocześnie zmierzyć się z treningiem ruchowym, który należy wykonać w ramach rozgrzewki przed np. wybraniem się na stok narciarski. Dzieci wykonywały poszczególne ćwiczenia z trenerem online oczywiście na miarę swoich możliwości i w swoim własnym tempie.

Wychowankowie świetlicy wykonali także różne prace plastyczne związane z tematyką sportów zimowych. Dzieci rysowały krok po kroku, według wyświetlanej na projektorze instrukcji, łyżwy i sanki. Ponadto zrobiły z papieru przestrzenną pracę plastyczną ukazującą narciarza i snowboardzistę na stoku. Jak zwykle uczniowie dostali także kolorowanki. Warto wspomnieć, że wykonali oni też urocze prace pt. „Wiszący bałwanek” (wprawdzie lepienie bałwana to nie dyscyplina sportowa, ale jest to aktywność fizyczna na świeżym powietrzu w okresie zimy).

Wszystkim miłośnikom sportów zimowych życzymy dobrej, ale przede wszystkim bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *