Bezpieczne ferie zimowe oraz zabawa karnawałowa

W tym roku od 29. stycznia rozpoczynają się ferie m.in. dla województwa śląskiego. Dlatego też przez ostatni tydzień przed tą zimową przerwą od szkoły, świetlica przeprowadzała zajęcia o tematyce bezpiecznych ferii zimowych.

Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznych zabaw na śniegu poprzez oglądanie edukacyjnych filmików i przez pogadanki wychowawców świetlicy. Dlaczego nie można wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne? W jakich miejscach nie można zjeżdżać na sankach? Jakie są numery alarmowe? Na te oraz na inne pytania uczniowie poznali odpowiedzi w tym tygodniu.

Jak zwykle wychowankowie świetlicy uczestniczyli także w zajęciach plastycznych. Mieli np. okazje kolorować obrazki przedstawiające zabawy na śniegu i różne dyscypliny sportowe uprawiane w czasie tej pory roku, no i przede wszystkim – obrazki ukazujące zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Uczniowie rysowali również historyjkę obrazkową, która przedstawiała ich plany na najbliższe dwa tygodnie wolnego. Nie zabrakło też oglądania bajek i śpiewania piosenek o zimowej tematyce.

Uczniowie na świetlicy świetnie bawili się także na zabawie karnawałowej zorganizowanej przez wychowawców świetlicy. Zostały przygotowane konkursy, zabawa taneczna oraz słodki poczęstunek.

Świetlica szkolna życzy wszystkim zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych, pełnych wytchnienia i odpoczynku! Oby były to prawdziwe ferie zimowe z dużą ilością śniegu! Do zobaczenia za dwa tygodnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *