Dzień Kredki i Dzień Pluszowego Misia

Tematyka zajęć świetlicowych w okresie od 20. do 24. listopada była związana z dwoma ciekawymi świętami, które przypadły na ten czas.

W kalendarzu świąt nietypowych możemy odnaleźć, że 22. listopada obchodzimy… Dzień Kredki. Kredki to przecież jeden z przyborów szkolnych, które znajdą się w piórniku każdego ucznia edukacji wczesnoszkolnej. Wychowankowie świetlicy mieli okazję obejrzeć filmik przedstawiający produkcję kredek. Różnych rodzajów kredek nie mogło oczywiście zabraknąć podczas świetlicowych zajęć plastycznych. Dzieci przede wszystkim wykorzystywały kredki do wykonania prac plastycznych, ale również tworzyły prace o tematyce kredek, np. kredki z kolorowego papieru.

W drugiej części tygodnia zajęcia dotyczyły równie bliskiego dzieciom tematu, bowiem 25. listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie uczęszczający na świetlicę zapoznali się z historią tego jakże przyjemnego święta poprzez oglądanie edukacyjnego filmiku. Podczas zajęć czytelniczych mieli oni okazję słuchać fragmentów przygód znanego wszystkim dzieciom misia – Kubusia Puchatka. Bohater powieści Milne’a pojawił się również podczas zajęć plastycznych. Dzieci kolorowały obrazki przedstawiające Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół. Warto wspomnieć, że wychowankowie świetlicy mogli też zmierzyć się z ciekawą pracą plastyczną rozwijającą umiejętność rysowania oraz kreatywność. Na projektorze był wyświetlany tzw. tutorial, czyli filmik instruktażowy ukazujący, jak narysować Kubusia Puchatka. Wychowawca świetlicy co chwilę zatrzymywał filmik, aby dzieci mogły spokojnie dorysować kolejny element. W ten sam sposób uczniowie rysowali także misia pandę. Mimo że wszyscy patrzyli na ten sam filmik, każdy miś wyszedł inaczej. Różne misie towarzyszyły dzieciom także podczas odpoczynku na świetlicy tuż po lekcjach – w czasie oglądania bajek. Natomiast w ostatni dzień tygodnia – 24. listopada – uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki.

Ten tydzień na świetlicy szkolnej upłynął pod znakiem bardzo bliskich, a zarazem miłych tematów dla dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *