„Mała książka – wielki człowiek”

W pierwszych dniach grudnia 2023 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w kolejnej edycji kampanii „Mała książka – wielki człowiek” zorganizowanej przez Instytut Książki. Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, zwłaszcza tych, które dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej.Najpierw dzieci wysłuchały historii napisanej przez Monikę Krajewską „Mój młodszy brat”. Po przeczytaniu opowiadania bardzo chętnie rozmawiały na tematy przedstawione w książce. Następnie każde dziecko zostało obdarowane wspaniałą książką autorstwa Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, którą sfinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszoklasiści z ogromnym zaciekawieniem obejrzeli książki, które zostały im wręczone a potem  zapozowali z nimi do zdjęcia.

Wierzymy, że książki pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania.