„Wielkanoc tuż tuż…”

Z powodu zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, przez ostatnie półtora tygodnia świetlica szkolna przeprowadzała zajęcia o tej tematyce. Dzieci brały udział w zajęciach czytelniczych, podczas których były omawiane wiersze i opowiadania dotyczące zwyczajów wielkanocnych.

Była mowa o palmach wielkanocnych, tradycji święcenia pokarmów i obchodzenia śmigusa-dyngusa, a także o tradycyjnych potrawach spożywanych w okresie Wielkanocy. Jeśli chodzi o zajęcia plastyczne, to uczniowie wykonywali metodą „iris folding” przepiękne kartki świąteczne – część prac została rozdana nauczycielom szkoły. Poza tym wychowankowie świetlicy mieli okazje robić pisanki w formie witraży.  Zwieńczeniem zajęć plastycznych było grupowe wykonanie plakatu o tematyce świątecznej – dzieci malowały go farbami. Praca ta zdobi teraz wejście do świetlicy. Uczniowie chętnie także śpiewali piosenkę pt. „Wieziemy kogucika”.

Świetlica szkolna życzy wszystkim zdrowych, spokojnych i spędzonych w gronie najbliższych Świąt Wielkiej Nocy. Niech ten czas będzie pełen radości, refleksji i wytchnienia od codziennych obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *