Nasza „Trzynastka”

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Władysława Jagiełły w Bielsku-Białej od ponad stu lat kształci i wychowuje kolejne pokolenia młodych bielszczan. To miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością.

W „Trzynastce” panuje przyjazna atmosfera, sprzyjająca poszerzaniu wiedzy, a także rozwijaniu różnorodnych zainteresowań dzieci i młodzieży. Uczniowie od najmłodszych lat kształtują swoją osobowość, uczą się szacunku do innych i życia w społeczności klasowej. W murach naszej szkoły zawiązują przyjaźnie, które często trwają jeszcze wiele lat po zakończeniu nauki. Życie ucznia nie zawsze usłane jest różami, dlatego dzieci mogą liczyć na swoich wychowawców, nauczycieli i pedagogów, którzy służą radą i pomagają pokonywać trudności.

Pod czujnym okiem swoich nauczycieli uczniowie przygotowują się do pierwszego w swoim życiu poważnego egzaminu po klasie ósmej, który decyduje o przyjęciu o wymarzonej średniej szkoły. Od lat nasi ósmoklasiści uzyskują wysokie wyniki i znajdują się w czołówce bielskich szkół podstawowych.

Wielu uczniów odnosi również sukcesy w konkursach na szczeblu miejskim i wojewódzkim. Są to zarówno konkursy matematyczne, polonistyczne, językowe, jak i plastyczne i sportowe. Każdy uczeń naszej szkoły z pewnością znajdzie dziedzinę, w której będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności. W tym roku zostaliśmy również nagrodzeni w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” – „Szkoła Roku”. To wspólny sukces naszej lipnickiej społeczności! Dziękujemy za każdy głos!

Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć, jednak ważniejszy od nich jest rozwój naszych uczniów. Każdy może przecież odnosić sukcesy na miarę swoich możliwości. Takich właśnie sukcesów życzymy obecnym i przyszłym uczniom naszej „Trzynastki”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *