Festiwal Książki – wyniki konkursu

23 maja 2019 r. w Bielsku-Białej po raz dziewiąty odbył się Festiwal Książki. Jest to impreza promująca czytelnictwo, którą organizują: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM”, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka oraz Akademia Techniczno-Humanistyczna.

W konkursie tym wzięło udział 8 zespołów liczących po 6 osób, uczniów klas czwartych i piątych. Aby dostać się do tego grona najpierw trzeba było przejść przez gęste sito eliminacji. Nam udało się to po raz dziewiąty.

23 maja przystąpiliśmy do rywalizacji ze szkołami z Bielska-Białej, Skoczowa, Czechowic-Dziedzic, Porąbki i Twardorzeczki. Uczniowie musieli zaprezentować przygotowaną wcześniej inscenizację wybranego fragmentu z literatury dziecięcej oraz popisać się wiedzą, umiejętnościami sportowymi i plastycznymi związanymi tematycznie ze wskazanymi lekturami.

Jak zwykle nie zawiedli! W kategorii inscenizacja wywalczyli wspaniałe II miejsce za przedstawienie „Alicja po drugiej stronie lustra”. I tutaj chcielibyśmy w sposób szczególny podziękować pani Karolinie Czapli, która zupełnie bezinteresownie zaangażowała się w przygotowanie tego przedstawienia (opracowała scenariusz, a potem wiele godzin poświęciła przychodząc na próby).

Ponadto indywidualnie w kategorii pracy plastycznej Colleen Hampel zajęła I miejsce.

A oto nasza wspaniała drużyna:

Antonina Kowrygo   5a

Dominika Sieczek     5a

Izabela Pędrys         4a

Colleen Hampel       4c

Agata Pawlas           4f

Stanisław Żak         4f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *