Wyróżnienia w konkursie pt. „Mój Kot”

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tego też powodu Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej ogłosiło w lutym konkurs plastyczny pt. „Mój Kot”.

Konkurs był skierowany do wszystkich szkół podstawowych znajdujących się na terenie Bielska-Białej, a dokładnie do dwóch kategorii wiekowych uczniów: klas 1–3 oraz klas 4–6. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej – w formacie A4 lub A3 – przedstawiającej życie kotów, ich przyzwyczajenia i zachowania. Dzieci mogły wykonać prace dowolną techniką.

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klasy I c wykonywali prace na ten konkurs, malując farbami. Powstały naprawdę piękne i oryginalne wizerunki kotów, które kolejno zostały zawiezione do schroniska. Miło nam poinformować, że wychowanek świetlicy, uczeń klasy I c – Paweł Pudełek – otrzymał w tym konkursie wyróżnienie. Warto też wspomnieć, że jeszcze jeden uczeń naszej szkoły zdobył wyróżnienie w tym konkursie – Krzysztof Matlak, uczeń klasy II c, który swoją pracę wykonał w domu. Honorowy patronat nad tym konkursem sprawował Urząd Miasta Bielska-Białej, dlatego 03. kwietnia uroczyste rozdanie nagród odbyło się w sali sesyjnej bielskiego Ratusza, a dzieci otrzymały nagrody z rąk samego Prezydenta Bielska-Białej – pana Jarosława Klimaszewskiego. Laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczniom „Trzynastki”.