Dzień Piekarza i Cukiernika oraz Dzień Pandy

Od 11. do 15. marca zajęcia na świetlicy szkolnej były związane z dwoma świętami przypadającymi na ten tydzień. 15. marca obchodziliśmy Dzień Piekarza i Cukiernika, a 16. marca… Dzień Pandy.

Przez pierwszą część tygodnia dzieciom uczęszczającym na świetlicę zostały przybliżone zawody piekarza i cukiernika. Uczniowie oglądali edukacyjne filmiki o tej tematyce, kolejno omawiając je z wychowawcami świetlicy. Bardzo ważną częścią zajęć była rozmowa na temat szacunku do tzw. kromki chleba, podczas której zwrócona była uwaga na to, że nie wolno marnować jedzenia. Przy okazji omawiania tych dwóch ważnych profesji dzieci wykonywały bardzo ciekawe prace plastyczne. Przede wszystkim powstały imponujące prace przedstawiające kucharzy – zostały one zrobione m.in. z papieru, wstążeczek i papierowych talerzyków. Na świetlicowych gazetkach pojawiły się także inne „smakowite” prace. Wychowankowie świetlicy wykonywali kartki urodzinowe, na których znalazły się torty zrobione z paseczków kolorowego papieru. Warto też wspomnieć, że jedną z prac plastycznych były też babeczki – górna ich część była kolorowana, a na dole był przyklejany kolorowy paseczek, z którego wcześniej uczniowie zrobili harmonijkę.

Końcem tygodnia zajęcia świetlicowe były poświęcone tematowi zwierzęcia, jakim jest panda. Dzieci oglądały edukacyjne filmiki na jej temat. Oczywiście nie zabrakło też prac plastycznych – uczniowie m.in. rysowali pandę krok po kroku, według instruktażu wyświetlanego na projektorze, poza tym mogli się również zmierzyć z przestrzenną pracą plastyczną ukazującą pandę.