Dbamy o nasze zdrowie!

Z tego względu, że zdrowie to bardzo ważne zagadnienie, świetlica szkolna postanowiła po raz kolejny umieścić je w swoim planie dydaktyczno-wychowawczym. Ostatni tydzień lutego minął na świetlicy pod znakiem właśnie tego tematu.

Wychowawcy świetlicy rozmawiali z dziećmi o takich czynnikach warunkujących zdrowie człowieka jak: prawidłowe odżywianie w oparciu o piramidę zdrowego żywienia, picie odpowiedniej ilości wody, regularna aktywność fizyczna, ubiór odpowiedni do pogody oraz poranna i wieczorna toaleta.

Jak zwykle uczniowie wykonywali ciekawe prace plastyczne związane z tym tematem. Po pierwsze, dzieci kolorowały obrazki z serii „Wizyta u dentysty”. Wychowankowie świetlicy mieli także okazję rysować na talerzach zdrowe posiłki pełne warzyw lub owoców. Bardzo ciekawą pracą plastyczną było projektowanie – za pomocą kawałków materiałów – strojów odpowiednich do pogody tj. do danej pory roku. Powstały naprawdę piękne kompozycje!

Na koniec warto wspomnieć, że z powodu sprzyjającej pogody dzieci mogły zadbać o swoją aktywność fizyczną, korzystając ze szkolnego boiska i placu zabaw. To była dla dzieci chyba najprzyjemniejsza forma zajęć w tym tygodniu!