Wyniki konkursu dotyczącego znajomości baśni Hansa Christiana Andersena

Konkurs dotyczący znajomości baśni Hansa Christiana Andersena odbył się dn. 11 marca 2024 r. i wzięło
w nim udział 24 uczniów z kl. IV (IV a – 5 uczniów, IVb – 14 uczniów, IVc – 5 uczniów). Pytania konkursowe dotyczyły dokładnej znajomości pięciu baśni: „Calineczki”, „Dziewczynki
z zapałkami”, „Słowika”, „Dzikich łabędzi” oraz „Brzydkiego kaczątka”. Niektóre zagadnienia były bardzo łatwe, a inne podchwytliwe. Oczywiście każdemu uczniowi przydała się odrobina szczęścia.

Konkurs odbywa się w naszej szkole co roku i przypomina znany z telewizji teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie wybierają  numer pytania z danej baśni, odpowiadają na nie, a gdy nie znają odpowiedzi, pytanie przechodzi na następnego uczestnika.

Pytania do konkursu przygotowała p. Aleksandra Marcelińska, a w jury zasiadła p. Katarzyna Moczydłowska. Konkurs trwał 2 lekcje i składał się z trzech etapów.

Lila Damek (kl. IVb), Tomek Gołąbek (kl. IVc) i Maja Fabijańska  (kl. IVc)

Paweł  Stanclik (kl. IVc)

Martyna Pędrys (kl. IVb)

wyróżnienia

Julia Adamczyk (kl. IVb)

Hubert Wrzeszcz (kl. IVb)

SERDECZNIE   GRATULUJEMY   LAUREATOM   KONKURSU DOSKONALEJ ZNAJOMOŚCI BAŚNI HANSA CHRISTIANA ANDERSENA! Wielkie brawa!