Nasze zainteresowania i pasje oraz andrzejki

Ostatni listopadowy tydzień na świetlicy szkolnej był związany z dwoma zagadnieniami. Pierwsza część tygodnia upłynęła pod znakiem tematu hobby. Dzieci miały okazję podzielić się ze swoimi rówieśnikami tym, czym się interesują oraz co lubią robić w wolnym czasie, zastanawiały się też, jakich aktywności chciałyby spróbować w przyszłości. Ciekawą dla uczniów zabawą były kalambury, podczas których wychowankowie musieli pokazywać – bez wypowiadania żadnych słów – różne hobby, zainteresowania i sposoby spędzania wolnego czasu. Przysporzyło to dzieciom wiele radości i śmiechu, ponieważ czasami nie mogły się domyślić, o jakie zainteresowanie chodzi, interpretując inaczej to, co było przedstawiane. Poza tym uczniowie tworzyli prace plastyczne obrazujące różne zainteresowania, a były one wykonywane np. metodą rozcierania plasteliny.

Druga część tygodnia związana była oczywiście z andrzejkami, które przypadają na noc z 29 na 30 listopada. Dzieci dowiedziały się, skąd się wziął ten zwyczaj, a także obejrzały filmiki ukazujące różne wróżby andrzejkowe. Podczas zajęć plastycznych kolorowały natomiast obrazki przedstawiające te wróżby. Co jednak najważniejsze – uczniowie na świetlicy brali udział w niektórych wróżbach andrzejkowych, dowiadując się np., jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Przy wróżbach było także dużo śmiechu. Z okazji andrzejek dzieci mogły też brać udział w zajęciach muzyczno-tanecznych, naśladując kroki wyświetlane na projektorze. Ta forma zajęć bardzo przypadła do gustu wychowankom świetlicy.

Podsumowując, tydzień ten obfitował w tematy bardzo dla dzieci przyjemne, uczniowie chętnie brali udział w świetlicowych zajęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *