Bielsko-Biała – nasza mała ojczyzna. Dzień Tolerancji

Od 13 do 17 listopada na świetlicy szkolnej dominowały dwa przewodnie tematy. Przez pierwszą część tygodnia zajęcia dotyczyły miasta, w którym mieści się nasza szkoła – Bielska-Białej. Dlaczego akurat taki temat? Było to spowodowane faktem, że 11 listopada obchodziliśmy bardzo ważne święto dla naszego kraju. Jednak prawdziwy patriota kocha także swoją małą ojczyznę tj. ukochane miejsce w swoim kraju, które często jest tożsame z miejscem zamieszkania.

Dzieci oglądały edukacyjne filmiki dotyczące historii Bielska-Białej. Wychowankowie mieli też okazję zobaczyć filmik ukazujący aktualny wygląd naszego miasta z lotu ptaka, a potem mówić o znanych im miejscach w Bielsku-Białej, które rozpoznali.  Mówiąc o Bielsku-Białej, nie można pominąć tak ważnego dla dzieci miejsca, jakim jest Bielskie Studio Filmów Rysunkowych. Z tego względu w tym tygodniu towarzyszyły nam takie postacie jak Reksio, Bolek i Lolek czy Pampalini. Wspomniani bohaterowie pojawiali się zarówno w trakcie zajęć plastycznych, jak i podczas odpoczynku dzieci po zajęciach lekcyjnych, kiedy to wychowankowie świetlicy mieli chwilę czasu na oglądanie bajek. Druga część tygodnia dotyczyła tematu tolerancji, ponieważ 16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Nie był to łatwy dla dzieci temat, ale uczniowie mogli go bardziej zrozumieć po rozmowach z wychowawcami świetlicy. Dzieci mogły wypowiadać się, jak rozumieją to pojęcie i zastanowić się, jakie zachowania możemy uznać za nietolerancyjne.