Wspólne kolędowanie uczniów klasy 5c i 7b z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej

Świąteczny czas sprzyja czynieniu dobrych uczynków dla drugiego człowieka. Chęć sprawienia komuś przyjemności, spędzenia kilku chwil we wspólnym gronie, by nikt nie czuł się osamotniony, to najlepszy prezent, jaki możemy podarować. Z taką właśnie intencją 18 grudnia 2023r. klasy 5c oraz 7b wraz
z wychowawcami p. Joanną Broniszewską oraz p. Darią Radeberg udali się na spotkanie świąteczne
z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Uczniowie przygotowali najbardziej znane i lubiane kolędy, dziewczynki upiekły wyśmienite ciasteczka oraz muffiny, a na lekcjach plastyki wykonane zostały świąteczne upominki. Seniorzy włączyli się do wspólnego śpiewania i radość zagościła w sercach wszystkich.

Ponadto przekazane zostały również dary ze zbiórki, która została zorganizowana  na terenie szkoły. Ilość zebranych produktów umożliwiła obdarowanie dwóch bielskich Domów Pomocy Społecznej – przy ul. Żywieckiej oraz przy Al. Armii Krajowej. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które włączyły się w zbiórkę, za ogromną hojność. Czas świąteczny to czas szczególny, a dzisiejsze odwiedziny to niezapomniana lekcja wrażliwości, empatii oraz uważności na drugiego człowieka. Nasi uczniowie mogli tego doświadczyć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *