Spotkanie świąteczne

Dnia 20 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyło się po południu w sali nr 1 spotkanie świąteczne dla klas 5b i 5d. Uczniowie pod opieką pań: Marzeny Chromiec-Grzybowskiej, Aleksandry Marcelińskiej i Małgorzaty Paszek recytowali wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, śpiewali kolędy i pastorałki, np. „Pastuszek bosy”, „Pastorałkę od serca do ucha”, „Pada śnieg”. Pani Marzena Chromiec-Grzybowska pięknie grała na skrzypcach, a Milena Sidor z 5b na ukulele, natomiast Kaja Piech z 5b na gitarze. Były też solówki. Bardzo ładnie zaśpiewały m in.  Nina Zuber i Milena Sidor z 5b.Tego dnia dla dzieci zostało przygotowanych mnóstwo atrakcji. Najpierw zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia klasowe w świątecznych strojach w sali nr 27 przy przepięknej „ściance” przygotowanej przez rodziców uczniów z klasy 1a. Następnie przy zgaszonych światłach, zapalonych świecach, migoczących światełkach i pachnących gałązkach świerku śpiewaliśmy, recytowaliśmy, rozmyślaliśmy…

Później przyszedł czas na zabawę. Uczniowie „uzbrojeni” w latarki-czołówki ruszyli na poszukiwanie cukierków  pochowanych w rożnych miejscach na holu. Emocji było przy tym co niemiara. Niektórzy z nich mieli wiele szczęścia i znaleźli wiele cukierków. Później wśród wielu ochotników zostały wybrane osoby reprezentujące klasy i odbyły się niezwykle emocjonujące zawody: komu uda się zjeść cukierka zawiązanego na długiej nitce, którą należy trzymać zębami i ciągnąć do góry, żeby udało się (bez pomocy rąk i innych osób!) go dosięgnąć? W tej konkurencji świetnie poszło Amelii Mrowiec, była bardzo blisko wygranej. Jej konkurentka uznała to zadanie za niewykonalne.

Po śpiewach, recytacjach i rozgrywkach międzyklasowych przyszedł czas na rozmowy i spożywanie świątecznych  ciast, ciasteczek, babeczek, pasztecików, owoców przy pięknie udekorowanym stole.

Ten wieczór pozostanie w naszej pamięci na długo. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za współpracę i zaangażowanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *