Klasa 5c z wizytą w Domu Pomocy Społecznej Dla Osób Starszych w Bielsku-Białej

„Najlepszy prezent to czas poświęcony drugiej osobie …”

16 listopada 2023 r. klasa Vc udała się na wizytę do Domu Pomocy Społecznej Dla Osób Starszych, znajdującego się przy ul. Żywieckiej 15 w Bielsku-Białej.  Uczniowie odpowiednio przygotowali się na to spotkanie – upiekli pyszne domowe babeczki oraz wykonali kolorowe kartki z życzeniami.  Jednak najpiękniejszym prezentem, jaki ofiarowali mieszkańcom Domu, był czas poświęcony na wspólne rozmowy, gry planszowe i śpiew. Uczniowie zadbali o dobre samopoczucie podopiecznych placówki poprzez recytację wierszy, pokaz cennej kolekcji  minerałów oraz wspólne odgadywanie haseł w popularnej grze kalambury.

Celem wizyty było uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie potrzebujących. Odwiedziny osób starszych były dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Żegnając się, mieszkańcy wyrazili chęć ponownego spotkania.