Bez muzyki i zwierząt byłoby nudno!

W pierwszym tygodniu października zajęcia świetlicowe dotyczyły dwóch tematów – muzyki oraz zwierząt. Nie był to przypadkowy dobór tematów, ponieważ 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki, a 4 października – Światowy Dzień Zwierząt. W pierwszej połowie tygodnia dzieci miały okazję powtórzyć wiadomości na temat instrumentów – nazywały znane im już wcześniej instrumenty, jak i poznawały nowe. Ciekawym doświadczeniem dla wychowanków świetlicy było zagranie na szkolnych instrumentach muzycznych. Ważnym tematem z zakresu muzyki było także przybliżenie dzieciom postaci polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Temat muzyki miał również odzwierciedlenie w pięknych pracach plastycznych… Nie zabrakło oczywiście śpiewania piosenek o różnej tematyce.

Druga część pierwszego tygodnia października dotyczyła zwierząt. Dzieci mogły się podzielić z wychowawcami świetlicy oraz ze swoimi rówieśnikami informacjami o tym, czy posiadają w domu własne zwierzątka, a także przedstawić je w formie rysunku. Ważną kwestią przy okazji tego tematu była rozmowa o tym, jak należy sprawować opiekę nad zwierzętami, podczas której dzieci zostały uświadomione, że posiadanie domowego zwierzątka to nie zabawa, ale wielki obowiązek.

Podsumowując – oba tematy spotkały się z z dużym zainteresowaniem dzieci i zaowocowały pięknymi pracami wykonanymi przez wychowanków świetlicy!