Wycieczka klas piątych do Krakowa

23 października klasy Va i Vc udały się na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Pierwszym punktem programu była wystawa w muzeum poświęconym Tadeuszowi Kościuszce. Pracownik muzeum przybliżył uczniom sylwetkę tego niezwykłego Polaka, udzielając niezwykle cennej lekcji historii. Po wizycie w muzeum przyszła kolej na spacer po Kopcu Kościuszki, z którego rozpościerał się piękny widok na miasto, a w oddali było widać nawet Tatry.

Po tych atrakcjach klasy wraz z lokalnym przewodnikiem udały się na wędrówkę szlakiem historycznym Krakowa, w trakcie której uczniowie mogli wysłuchać najważniejszych legend krakowskich. Na Rynku Głównym udało się wysłuchać hejnał i zaopatrzyć w pamiątki oraz słynne krakowskie obwarzanki.

Po intensywnym marszu i zwiedzaniu, przyszedł czas na obiad w restauracji „Pod Smoczą Jamą”. Po smacznym posiłku wszyscy w doskonałym nastroju i z nową energią udali się na zwiedzanie ostatniego punktu wycieczki jakim były „Wioski Świata”.

Cała grupa uczniów zmęczona, ale uśmiechnięta i z bagażem miłych wrażeń, wróciła do Bielska, gdzie czekali stęsknieni rodzice. To był naprawdę wyjątkowy i udany dzień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *