Wiosna, ach to ty!

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Świetlica szkolna cały miniony tydzień poświęciła tej rozpoczynającej się porze roku. Co najważniejsze – powstała świetlicowa marzanna – zimowa panna. We wtorek 21 marca dzieci uczęszczające na świetlicę wraz z wychowawcami świetlicy symbolicznie pożegnali zimę i powitali wiosnę, niosąc w pochodzie marzannę.

Poza tym uczniowie uczestniczyli w edukacyjnych zajęciach dotyczących tej pory roku. Wiedzą oni, jakie są zwiastuny wiosny tj. charakterystyczne dla tego okresu kwiaty i ptaki, znane im też są przysłowia takie jak: „W marcu jak w garncu” oraz „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. Temat wiosny obfitował także w wiele ciekawych prac plastycznych, jakie wykonywały dzieci. Były wiosenne kolorowanki, projektowanie w grupach Pani Wiosny, a także wykonywanie witraży wiosennych kwiatów i motyli. Te ostatnie nie tylko ozdobiły gazetkę, ale również okna świetlicy. Podczas zajęć plastycznych nie mogło również zabraknąć bocianów, które były wykonywane z papieru, a ich nóżki zrobione były metodą harmonijki. Na świetlicy pojawił się też duży wiosenny plakat, który uczniowie wspólnie kolorowali pastelami. W czasie tego tygodnia dzieci chętnie śpiewały takie piosenki jak: „Maszeruje wiosna” czy „Pani Wiosna”. Wiosenny klimat na świetlicy szkolnej uczniowie mogli również odczuć poprzez fakt, iż zaczęli wychodzić na szkolne boisko czy plac zabaw. Podsumowując – świetlica szkolna powitała już wiosnę!