Pasowanie na czytelnika

22 marca po raz kolejny odbyła się w naszej Szkole uroczystość „Pasowania na czytelnika”. Na uczniów klas pierwszych czekała niespodzianka przygotowana przez kolegów i koleżanki z 3a. Było nią przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”, które nasze kochane Pierwszaki obejrzały z wypiekami na twarzy. Następnie nasi Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym zobowiązali się dbać o każdą książkę. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy i zakładki.

I wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany przez nich moment, kiedy to samodzielnie mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.  Dla wielu było to ogromne przeżycie i radość.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek ich przygody z książką, która będzie im towarzyszyła przez całe życie.