Tydzień z legendami

Pierwszy tydzień po feriach zimowych upłynął w świetlicy pod znakiem tematyki legend. Po pierwsze, dzieci dowiedziały się, co to jest legenda. „O smoku wawelskim”, „Złota kaczka”, „O Popielu i Mysiej Wieży”, „Śpiący rycerze w Tatrach” – to przykłady legend, z którymi dzieci zapoznawały się podczas zajęć czytelniczych.

Uczniowie mieli także okazje zapoznawać się z treściami poszczególnych legend poprzez słuchowiska, a także oglądanie ich w formie animowanej. Nie zabrakło również zajęć plastycznych. Dzieci wykonywały aż trzy prace przedstawiające smoka wawelskiego, podczas których wykorzystywały takie materiały jak: kolorowy papier, farby, bibułę czy rolki papieru. Poza tym wychowankowie świetlicy kolorowali także obrazki przedstawiające różne legendy. Wykonane prace zdobią teraz gazetki w świetlicy oraz na korytarzu.