Karnawał na świetlicy

W minionym tygodniu na świetlicy szkolnej poruszaliśmy temat karnawału. Dzieci dowiedziały się, jak dawniej obchodzono karnawał w Polsce, mówiliśmy również na temat tego, jak współcześnie obchodzimy karnawał w naszym kraju. Poza tym wychowankowie świetlicy mieli także okazję dowiedzieć się, jakie tradycje karnawałowe panują w różnych miejscach świata, szczególnie w Wenecji oraz w Rio de Janeiro.

Temat karnawału obfitował w różne ciekawe prace plastyczne. Przede wszystkim uczniowie wykonywali maski karnawałowe, które były barwne i pełne brokatu. Ponadto dzieci projektowały stroje karnawałowe, wykorzystując ścinki materiałów. Warto wspomnieć, że wychowankowie świetlicy pracowali też grupowo – wspólnie kolorowali pastelami duży plakat związany z karnawałem, który kolejno został zawieszony na drzwiach prowadzących do świetlicy. Podczas tego tygodnia nie zabrakło również zajęć muzyczno-ruchowych, podczas których dzieci mogły potańczyć, naśladując kroki wyświetlane na projektorze.