Tłusty czwartek i Dzień Kota

16 lutego obchodziliśmy bardzo smakowity dzień – tłusty czwartek. Również świetlica dostosowała wtedy swoje zajęcia do tej tematyki. Dzieci miały okazję kolorować obrazki przedstawiające różne pączki, wyobrażając sobie, z czym mogą być te przysmaki.

Dzień później, 17 lutego, świetlica szkolna nie zapomniała o naszych czworonożnych przyjaciołach, bowiem świętowała Międzynarodowy Dzień Kota. Wychowankowie świetlicy oglądali edukacyjny filmik o kotach, z którego mogli się dowiedzieć wielu ciekawostek o tych zwierzętach. Nie zabrakło również związanych z tym tematem kolorowanek. Dzieci, odpoczywając przed lekcjami na świetlicy, zetknęły się także z kotami w animowanych bajkach. „Kot w butach” czy „Tom i Jerry” towarzyszyły uczniom tego dnia na świetlicy. Dzieci śpiewały też piosenki poruszające tematykę kotów. Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o jakże popularnym tytule „Wlazł kotek na płotek”. Oba tematy – tłusty czwartek, jak i Dzień Kota – przypadły wychowankom świetlicy do gustu!