Świetlica przywitała nowy rok!

W minionym tygodniu na świetlicy szkolnej przeprowadzane były zajęcia o tematyce noworocznej. Dzieci brały udział w zajęciach czytelniczych, podczas których wychowawca świetlicy czytał wiersze i opowiadania związane z żegnaniem starego roku, witaniem nowego, a także z darami, jakie może nam przynieść ten nowy czas.

Przy okazji tego tematu była również rozmowa o rodzajach zegarów i kalendarzy, które uczniowie oglądali na zdjęciach. Wychowankowie świetlicy wykonywali także grupową pracę plastyczną – kolorowali pastelami poszczególne części plakatu przedstawiającego zegar. Dzieci wykonywały też prace plastyczne indywidualnie. Były to kolorowanki o tematyce sylwestrowo-noworocznej, a także lapbooki – mini książki zawierające osobiste informacje związane z minionym, 2022 rokiem, a także z aktualnym, 2023 rokiem (np. moje najlepsze wspomnienie z 2022 roku, moje postanowienia noworoczne). Warto też wspomnieć, że świetlica szkolna nauczyła się piosenki o nowym roku, którą dzieci śpiewały wspólnie oraz w grupach.