Świąteczny klimat na świetlicy

Na świetlicy szkolnej zapanowała już świąteczna atmosfera. Pojawiła się piękna choinka oraz inne ozdoby świąteczne, które wprowadziły nas w ten magiczny klimat. Dzieci miały okazje wykonywać prace plastyczne związane z mikołajkami i zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Uczniowie wykonywali m.in. przestrzenne figurki św. Mikołaja, a także projektowali skarpety na prezenty od św. Mikołaja. Warto wspomnieć, że dzieci kolorowały też małe choinki, które kolejno zostaną złożone w jedną, piękną – zrobioną wspólnymi siłami – choinkę. Na gazetkach w świetlicy nie zabrakło również akcentów zimowych. W ubiegłym tygodniu wychowankowie świetlicy usłyszeli także opowieść o św. Mikołaju i zastanawiali się, jak każdy z nas może nim zostać dla drugiej osoby. Świąteczny nastrój można również było odczuć poprzez śpiewanie piosenek dotyczących zimy, św. Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia.