Tydzień z naszym miastem

W tym tygodniu przewodnim tematem świetlicy szkolnej była nasza „Mała Ojczyzna” – miasto Bielsko-Biała. Z tej okazji dzieci wirtualnie podróżowały po naszym mieście, oglądając filmiki czy zdjęcia ukazujące najpopularniejsze miejsca Bielska-Białej.

Znane miejsca naszego miasta były również tematem prac plastycznych, wykonywanych różnymi technikami. Szczególną zaś uwagę poświęciliśmy na Bielskie Studio Filmów Rysunkowych. Wychowankowie świetlicy dowiedzieli się, jak powstaje film rysunkowy, mieli też okazje tworzyć kolejne kadry „Przygód Bolka i Lolka”. Nie zabrakło również czasu na oglądanie różnych bielskich bajek w czasie gdy dzieci odpoczywały po zajęciach. Warto także wspomnieć, że w ciągu całego tygodnia uczniowie uczyli się piosenki o Bielsku-Białej, autorstwa jednej z bielskich szkół.