Maraton matematyczny ósmoklasistów – trening przed egzaminem inny niż wszystkie.

Czy można spędzić atrakcyjnie piątkowe popołudnie i tym samym wykorzystać czas na rzetelną powtórkę do egzaminu ósmoklasisty? Oczywiście, że tak! W piątek 18 listopada w naszej szkole odbył się w 3-godzinny maraton matematyczny. Licznie wzięli w nim udział uczniowie klasy 8a i 8f, którzy mimo późnej pory zmierzyli się z zadaniami egzaminacyjnymi z matematyki. W myśl zasady, że „trening czyni mistrza” uczniowie w ciągu kilku godzin rozwiązywali arkusze egzaminacyjne. Liczyli, rozwiązywali, a następnie omówili wszystkie zadania pod okiem pań uczących matematyki i podsumowali wyniki swojej pracy. Na zakończenie maratonu, żeby nagrodzić swój wysiłek i uatrakcyjnić wieczorny pobyt w szkole odbyła się wspólna degustacja pizzy.