Andrzejki i Barbórka w świetlicy szkolnej

Koniec listopada kojarzy się oczywiście z andrzejkami, czyli z wieczorem wróżb. Nie mogło więc zabraknąć tego tematu na świetlicy szkolnej.

Dzieci zapoznały się z historią obchodzenia andrzejek, a także oglądały filmiki ukazujące różne wróżby andrzejkowe. Ciekawą pracą plastyczną związaną z andrzejkami było kolorowanie według określonego wzoru buteleczek z eliksirami. Po skończonej pracy każde dziecko wymyślało nazwę swojego własnego eliksiru nawiązującą do jego właściwości. Pod koniec tygodnia uczniowie mieli również zajęcia na temat zawodu górnika z okazji zbliżającej się 4 grudnia Barbórki – święta górników. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się górnik i kto jest jego patronem. Przy okazji tego tematu dzieci wykonały piękną pracę grupową – plakat ukazujący górnika i jego atrybuty. Wychowankowie świetlicy kolorowali poszczególne części plakatu, po czym zostały one połączone w jedną całość.