Konkurs dotyczący znajomości baśni Hansa Christiana Andersena dla klas IV

Dnia 14 marca 2022 r.  odbył się w naszej szkole Konkurs dotyczący znajomości baśni Hansa Christiana Andersena. Jak co roku był on skierowany do uczniów klas czwartych. Niestety, w tym roku  uczestniczyli w nim tylko uczniowie z kl. IVc.

Konkurs polegał na dokładnym przypomnieniu sobie znanych i lubianych baśni z dzieciństwa: „Calineczki”, „Brzydkiego Kaczątka”, „Słowika”, „Dzikich łabędzi”, „Dziewczynki z zapałkami”.

Konkurs został ogłoszony odpowiednio wcześnie, by każdy uczeń, który chciał wziąć w nim udział mógł na spokojnie przypomnieć sobie treść pięciu wskazanych baśni Hansa Christiana Andersena. Celem konkursu było ćwiczenie czytania ze zrozumieniem, które jest niezwykle ważną umiejętnością, a niestety, uczniowie mają czasami trudności z jej opanowaniem.

Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści wyżej wymienionych baśni duńskiego pisarza. Dzieci, które wykazały się najlepszą znajomością tych baśni Andersena i otrzymały największą ilość punktów zostaną nagrodzone książkami oraz dyplomami, które będą wręczone na apelu podsumowującym semestr II roku szkolnego 2021/2022. Konkurs przypominał znany teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie wybierali sobie numer pytania i odpowiadali na nie.

Konkurs dotyczący znajomości baśni Hansa Christiana Andersena został przeprowadzony przez p. Aleksandrę Marcelińską i p. Edytę Nowak.

Lista laureatów konkursu:

I miejsce Stanisław Giżycki kl. IVc

II miejsce Nadia Borek kl. IVc

III miejsce Mateusz Braniecki kl. IVc  i Wiktoria Szufłat kl. IVc

wyróżnienia Karolina Stano IVc  i Aleksander Świstawski IVc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *