Pasowanie klas pierwszych na czytelnika

10 marca po raz kolejny odbyła się w naszej Szkole uroczystość „Pasowania na czytelnika”.      Ze względu na obostrzenia sanitarne „Pierwszaki” nie mogły przyjść jak co roku do biblioteki, więc tym razem biblioteka „rozgościła się” w szkolnym holu.  Tam też na uczniów czekali ich koledzy z klasy 2c, którzy aż trzykrotnie (tyle mamy pierwszych klas) zaprezentowali krótkie przedstawienie o bohaterach książek. Następnie nasi Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym zobowiązali się dbać o każdą książkę. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy i zakładki.

I wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany przez nich moment, kiedy to samodzielnie mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.  Dla wielu było to ogromne przeżycie i radość.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek ich przygody z książką, która będzie im towarzyszyła przez całe życie.