Zdrowojadki z 2c

Klasa 2c uczestniczy w programie dla szkół „Od uprawy do potrawy”. Nasze hasło, to „Zdrowo jemy i rośniemy”. Założyliśmy Szkolny Klub Niemarnowania żywności „Zdrowojadki”. Z tej okazji układaliśmy rymowanki, a potem powstał tekst do piosenki na konkurs „Rymujemy-nie marnujemy”.

Dzisiaj wiemy, przejeść się to nie zdrowo,
weź nie marnuj – rób zakupy z głową!  Jaś Frycz

W szkole na przerwie wspaniałej uczty już nadszedł czas
Każdy wyciąga zdrowe przekąski dla wszystkich nas
Marysia woli owoce, Natan  marchewki dwie,
Jaś  kanapki wymienia z Lenką, nie zmarnują się.

Ref.: Bo chociaż  jeszcze niewiele lat mamy
Na zdrowym jedzeniu wszyscy się znamy
My jemy zdrowo i w górę rośniemy,
i nigdy jedzenia  nie marnujemy .

Potem orzeszki, słodkie rodzynki i jabłek stos,
wrażeń smakowych są już gotowe usta i nos
Owoce trzeba jeść- Pamiętamy witaminki!
Szanujemy, nie marnujemy – chłopcy, dziewczynki.

Niestety nie wygraliśmy tego konkursu, ale była świetna zabawa i przyczyniliśmy się do powstania piosenki, którą nagrała Majka Jeżowska: http://www.oduprawydopotrawy.pl/strefa-dla-nauczyciela/startuje-konkurs-rysuje-nie-marnuje/

Teraz bierzemy udział w kolejnym konkursie „Rysuję – nie marnuję”. Pokazujemy tu sposoby niemarnowania żywności: racjonalne zakupy, mrożenie, suszenie owoców i warzyw, wymiana z kolegą itp. oraz promujemy zdrowe odżywianie, dbanie o higienę, sport i zabawy na świeżym powietrzu.