Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Dnia 15 maja 2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 13 apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowały klasy 5a, 5d i 5f.  Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni.

Słuchaczy szczególnie wzruszyło solowe wykonanie pieśni pt. Pytasz mnie” przez Wiktorię Lofek z kl. Va. Piątoklasiści mieli przypięte do swych galowych strojów kotyliony i flagi Polski. Podniosły, przesycony patriotyzmem nastrój udzielił się zebranym tłumnie uczniom, którzy z powagą wysłuchali ważnych dla Polski i Polaków treści historycznych. Akademię przygotowały panie: Aleksandra Marcelińska, Wioleta Oleksy-Nocoń, Joanna Broniszewska, a o oprawę muzyczną zadbała pani Marzena Chromiec-Grzybowska, natomiast  o oświetlenie i efekty techniczne – p. Olaf Pękala. Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły, by podkreślić znaczenie uchwalonej – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie – konstytucji założyli galowe stroje.