Uczniowie klas 1-3 świętują 100-lecie Niepodległości Polski

W tym roku uczniowie klas 1-3 brali udział w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, plastycznych (Nasza Ojczyzna, Polska sercem malowana i in.), recytatorskich i interdyscyplinarnym (Życzenia dla Polski), w których zdobywali nagrody i wyróżnienia.

Podsumowaniem naszego świętowania był II Festiwal Pieśni Patriotycznej, który odbył się w piątek 16 listopada. Poszczególne klasy oraz grupa ze świetlicy szkolnej prezentowały po jednym utworze. W tym roku usłyszeliśmy mniej lub bardziej znane pieśni: Pierwsza Kadrowa (świetlica),
Róża czerwona (1a), Jesteśmy Polką i Polakiem (1b), Płynie Wisła płynie (1c), Flaga (2a), Dzień dobry Biały Ptaku (2b), Witaj Zosieńko (2c), Wojenko,wojenko (3a, b). Wspólnie zaśpiewaliśmy „Przybyli ułani” i „Nasze polskie ABC”, wszystko o Polsce i dla Polski. Dzieci bardzo chętnie poznają, uczą się i śpiewają pieśni patriotyczne, więc do zobaczenia i usłyszenia za rok na III Festiwalu!