Szkolny Rajd z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to ważny dzień w historii naszego kraju. Dzień, którego jesteśmy świadkami.

Taka chwila powinna być uczczona w  sposób, który powinien mieć w sobie coś niezwykłego, innego niż zazwyczaj. Postanowiliśmy  zorganizować Rajd Niepodległości.

18 października bieżącego roku grupa prawie czterdziestu uczniów pod opieką nauczycieli zdecydowała się zdobyć Stożek w Beskidzie Śląskim i w ten nietypowy sposób odznaczyć w świadomości szkolnej społeczności tę ważną rocznicę.

Rankiem 18.10 spotkaliśmy się na dworcu PKP, a następnie pociągiem dotarliśmy do stacji Wisła Głębce. Po krótkiej reorganizacji wyruszyliśmy w kierunku szczytu Stożka. Najpierw łagodnie  dolinką potoku, a potem ostro pod górę i w końcu zameldowaliśmy się w jednym z najstarszych polskich schronisk.

W budynku doskonale się bawiliśmy, a potem słodko spali…

Rankiem dnia następnego wyruszyliśmy nieco innym szlakiem w drogę powrotną. Około 16.00 byliśmy w Bielsku-Białej i zakończyliśmy imprezę.

Trud i wysiłek włożony w tę wycieczkę będzie z pewnością mocnym i trwałym wspomnieniem, które połączone z 100. rocznicą odzyskania niepodległości pozostawi w pamięci naszych uczniów trudny do wymazania i ważny ślad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *