Festiwal Książki

Nasza szkoła zakwalifikowała się do Festiwalu Książki, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Bielsku-Białej. Uczniowie klasy 4a i 4d przygotowali album dokumentujący cały kompleks działań przeprowadzonych w związku z realizacją festiwalowego zadania. W tym roku temat brzmiał „Szkoła z przeszłości, szkoła w przyszłości”.

Dzieci poznały realia szkoły z początku XX wieku, kiedy Polska znajdowała się jeszcze pod zaborami. Wykonały makiety „Akademii Pana Kleksa”, a także pisały listy o wymarzonej szkole przyszłości. Nad całością prac czuwała pani Wioletta Oleksy-Nocoń. W kwietniu odbędzie się II cześć konkursu, w której reprezentanci naszej szkoły będą musieli wykazać się wiedzą literacką. Przygotują także pod kierunkiem pani Katarzyny Moczydłowskiej ciekawe przedstawienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!