II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Dnia 7 stycznia 2016 roku odbył się II etap Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Ten etap był szczególnie trudny, gdyż pytania znacznie wykraczały poza zakres wiedzy i umiejętności ucznia kl. VI. Z ponad osiemdziesięciu uczestników konkursu do ostatniego, wojewódzkiego etapu przeszło tylko 38 uczniów z Bielska, Żywca i innych miejscowości.

Nasi dwaj uczniowie: Paweł Konior z VIb i Tymoteusz Kosman z VIb uzyskali wysokie wyniki, np. Tymek otrzymał 35 p. na 50, jednak największy sukces odniósł Paweł Konior z kl. VIb, który przeszedł do ostatniego, wojewódzkiego etapu! Paweł otrzymał 42 p. na 50 możliwych.Należy dodać, że najlepszy wynik tego konkursu to 45 p./50, czyli zaledwie o 3 punkty więcej od Pawła.

Serdecznie gratulujemy Pawłowi tak wspaniałego wyniku i trzymamy kciuki, by 11 lutego br. jak najlepiej wypadł w wojewódzkim etapie Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Na zdjęciu widać uczniów, który przeszli  do II etapu konkursu. Od lewej stoją: opiekun p. Aleksandra Marcelińska, Tymoteusz Kosman, Paweł Konior.

(opis drugiego zdjęcia)

Paweł Konior z nauczycielką z j. polskiego p. Aleksandrą Marcelińską

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *