Wydarzenia i osiągnięcia 2014/2015

Wydarzenia i osiągnięcia Szkoły Podstawowej nr 13 w roku szkolnym 2014/2015.

LP DATA WYDARZENIE/OSIĄGNIĘCIE
1.

 

IX 2014 I miejsce – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt /W. Zwardoń, E. Oskraba, M. Rumian, Z. Porębska, A. Imielska, W. Szotek, E. Babińska.
2. X. 2014 Udział w uroczystym rozpoczęciu akcji „Pola Nadziei”.
3. 29.10.2014 II miejsce w IX Halowym Turnieju Piłki Nożnej
4. X. 2014 I miejsce w konkursie fotograficznym „Wapienickie lasy w obiektywie”- W. Łozińska.
5. 30.10.2014 Uroczyste otwarcie szkolnego boiska wielofunkcyjnego oraz placu zabaw w ramach programu „Radosna Szkoła”.
6. 10.2014 Laureaci konkursu „Dziedzictwo Kulturowe Regionu- Konkurs Wiedzy o Bielsku – Białej” – 3m. B. Lekki, 6m. Z. Becker, 8m. M. Pławecka
7. 18.11.2014 I miejsce w tenisie stołowym chłopców. B. Lekki, M. Piela, P. Konior.
8. 13.12.2014 II miejsce – Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej./ A. Foltyn, J. Wandzel, M. Piela, M. Stachniak, T. Nowacki, M. Gacek, J. Bielak, T. Kręcichwost
9. 12.12.2014 Konkurs – zbiórka surowców wtórnych: pety, puszki i zużyte baterie.
10. 12.2014 Konkurs przedmiotowy z języka polskiego – do drugiego etapu, rejonowego przeszli uczniowie: Marta Pławecka, Natalia Pasławska, Julita Kwiatkowska, Dominik Matuszek, Mateusz Merta.Konkurs przedmiotowy z matematyki – do drugiego etapu, rejonowego przeszli uczniowie: Dominik Matuszek, Weronika Wiszowaty, Mateusz Merta.
11. 11.2014 T. Kosman – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Inny nie znaczy gorszy”, organizowany przez Książnicę Beskidzką.
12. 16.01.2015 III m. – D. Matuszek / część literacka, II m. – A. Kuś i III m. Paweł Konior / część plastyczna / w Międzyszkolnym Konkursie „Wspomnienie o Irenie Sendlerowej”
13. 12-13.01.2015 Konkurs przedmiotowy z języka polskiego – do trzeciego etapu wojewódzkiego przeszła Julita Kwiatkowska

Konkurs przedmiotowy z matematyki – do trzeciego etapu, wojewódzkiego przeszli: Dominik Matuszek i Weronika Wiszowaty.

14. 23.01.2015 Ekumeniczny Konkurs Biblijny – do finału przeszli: A. Bielnik, M. Kędroń, M. Pławecki, SZ. Kamiński, N. Rusin, P. Konior, Z. Becker, K Tombrowicz.
15. 29.01.2015 Śląski Konkurs Biblijny – do finału przeszedł Sz. Kamiński.
16. 25.02.2015 V miejsce w Igrzyskach Tenisa Stołowego Chłopców.
17. 28.02.2015 XI Zimowe Impresje Taneczne – zdobycie wyróżnienia (M. Metzler, L. Mangone, W. Mangone, P. Orłowska, Z. Majdak, D. Malarz, K. Lempart, W. Stachura, S. Wagner, M. Kędroń, A. Chromecka)
18. 3.03.2015 Konkurs przedmiotowy z matematykilaureat Dominik Matuszek ucz. kl. VIc
19. 3.03.2015 Międzyszkolny Konkurs „Mistrz Pięknego czytania”- III miejsce- A. Drobik
20. 4.03.2015 Międzyszkolny Konkurs Recytatorski – I miejsce M. Englert, II m- A. Drobik.
21. 5.03.2015 II miejsce w drużynowych zawodach pływackich – sztafeta dziewcząt N. Hanula, K. Motyka, A. Komędera, M. Chrobak, P. Orłowska, M. Malarz, N. Szałaśny, B. Polak.

Sztafeta chłopców – A. Kantor, P. Grzybowski, M. Tymiński, M. Stachniak, M. Boratyński, M. Chmielniak, K. Hoza, M. Gacek

22. 10.03.2015 I miejsce w międzyszkolnych zawodach w mini piłce ręcznej, I miejsce w Bielskich Zawodach Gimnastyki Sportowej dziewczynki
23. 12.03.2015 XII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” wyróżnienia: Bartosz Lekki, Aleksandra Stojanowska, II miejsce- Oliwia Sadowska, Gabriela Gajer.
24. 14.04.2015 Konkurs „Mieszkam w Beskidach” – I m. w kat. proza N. Kolud, I m. w kat. poezja M. Maciejewska, wyróżnienie W. Szotek, nagroda specjalna w kat. N. Rusin.
25. 24.04.2015 I miejsce w Turnieju Mini Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły nr 13 – D. Chwasta, J. Bielak, J. Wandzel, T. Kręcichwost, T. Nowacki, M. Piela, M. Gacek, M. Stachniak
26. 8.05.2015 II Międzyszkolne Dyktando Mistrz Ortografii – wyróżnienia: B. Lekki, D. Matuszek
27. 12.05.2015 III miejsce w czwórboju atletycznym – E. Oskraba, W. Zwardoń, M. Rumian, S. Wagner, W. Fedorowicz, E. Helbrecht, W. Kubica
28. 19.05.2015 II miejsce w piłce nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły nr 38
29. 19.05.2015 Ekumeniczny Konkurs Biblijny – laureaci: Z. Becker, S. Kamiński, M. Kędroń, A. Bielnik, M. Pławecki
30. 22.05.2015 Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Ogród księdza Jana” – III miejsce – A. Stojanowska, wyróżnienie – A. Kuś
31. 27.05.2015 Zawody rejonowe – biegi sztafeta dziewcząt, II miejsce – E. Oskraba, W. Zwardoń, M. Grzywa, W. Kubica
32. 27.05.2015 Międzyszkolne Zawody w pływaniu klas II
33. 05.2015 Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Kangur-Michał Chmielniak 4c, Zofia Becker 4b, Bartosz Lekki 5b,Tymoteusz Kosman 5b, Michał Fuczik 6a, Wiktor Przybyła 6a, Weronika Wiszowaty 6a, Dominik Matuszek 6c
34. 05.2015 Konkurs „Szkoła Marzeń” – II miejsce P. Kanik, N. Sobańska. Wyróżnienia: M. Malarz, N. Rusin, A. Kierczak, A. Stojanowska
35. 29.05.2015 Laureaci XII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez SP 29 w Bielsku-Białej – M. Chmielniak , W. Wiszowaty, M. Fuczik , D. Matuszek.
36. 29.05.2015 I miejsce w XVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Tworzymy Własne Wydawnictwo” – A. Stojanowska, D. Matuszek
37. 30.05.2015 I miejsce – XXII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa kultury ruchu i Ratownictwa drogowego, II miejsce w Korowodzie Szkół
38. 15.06.2015 Wyróżnienie – A. Stojanowska – Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych
39. 15.06.2015 Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny – „KLIO 2015” –I m. w kat. wiedza – B. Lekki, kat. praca plastyczna – A. Stojanowska, kat. praca fotograficzna – W. Żywińska
40. 06.2015 „Omnibus 2015” – konkurs historyczny –I m. – M. Merta, II m. A. Stojanowska, K. Hoza, II m. J. Kwiatkowska
41. 06.2015 Konkurs o życiu i czasach Władysława Jagiełły – I m. W. Warot, II m. N. Kolud, III m. Z. Becker,
42. 17.06.2015 I miejsce w XV Wiosennym Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych kat. dziewcząt: N. Soj, M. Grzywa, A. Chromecka, E. Oskraba, J. Gębala, W. Tereszczak, W. Zwardoń, W. Kubica, N. Sobańska, J. Tombrowicz, J. Widerska, A. Laskowska
43. 19.06.2015 III miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych
44. 22.06.2015 Puchar dla szkoły za szczególnie wyróżniające zaangażowanie w realizacji programu „Pola Nadziei”.
45. 24.06.2015 Dzień Sportu – VI Olimpiada Sportowa Szkoły Podstawowej nr 13

 

Leave a Reply