Wydarzenia i osiągnięcia 2013/2014

Wydarzenia i osiągnięcia Szkoły Podstawowej nr 13 w roku szkolnym 2013/2014.

Lp.DataWydarzenie lub osiągnięcie
1.17.09.2013Certyfikat dla szkoły za udział kl. IIIa w programie edukacyjnym „Bezpieczniki TAURONA” – patronat MEN.
2.10.09.2013Marta Grzegorczyk – laureatka XVII Ogólnopolskiego i XXXI Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2013” pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej.
3.20.09.2013II m. Martyna Rumian, III m. Wiktoria Zwardoń w Indywidualnych Mistrzostwach Bielska-Białej w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych.
4.20.09.2013III m. Natalia Rusin w XII konkursie fotograficznym „Beskidy w kadrze zatrzymane” pod patronatem Prezydenta Miasta.
5. 30.09.2013I m. – Biegi przełajowe dziewcząt – W. Zwardoń, A. Szweda, W. Kowrygo, E. Dębińska, M. Rumian, E. Oskraba (Igrzyska Młodzieży Szkolnej)
6.30.09.2013Maja Malarz – laureatka konkursu „Mamo tato jestem bezpieczna”.
7.03.10.2013Rajd szkolny na Szyndzielnię.
8.11.10.2013I m. Michał Chmielniak w I Edycji Powiatowej Pływackiej Ligi Szkolnej.
9.22.10.2013M. Grzegorczyk, W. Lada, K. Rzepka – finalistki I etapu konkursu z języka angielskiego.
10.25.10.2013Wielki Kiermasz Jesienny – Pola Nadziei
11.7.11.2013Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej.
12.8.11.2013Julia Dykla – II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Język Polski z Elementami Historii.
13.19.11.2013Wyróżnienia A. Gnat, M. Dutka w Międzyszkolnym Konkursie recytatorskim „W krainie poezji Juliana Tuwima”
14.21.11.2013Nikodem Bieroński – II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Matematyka z Elementami Przyrody.
15.22.11.2013I m. w VIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej – K. Bizoń, M. Szkucik, T. Kręcichwost, M. Stachniak, B. Lekki, K. Krzyżowski.
16.27.11.2013II Edycja Powiatowej Ligii Pływackiej – III m. Michał Chmielniak
17.6.12.2013Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Tenis stołowy chłopców – II m. – M. Kisiel, R. Rubiłko, B. Lekki (III m. indywidualnie).
18.6.12.2013Igrzyska Młodzieży Szkolnej, szachy chłopców – II miejsce – W. Łuba, M.Kisiel.
19.8.12.2013Kiermasz świąteczny, licytacja bombek malowanych przez nauczycieli i pracowników szkoły – Pola Nadziei.
20.14.01.2014I m. – Michał Chmielniak kl. IIIc – turniej judo.
21.13.02.2014I Pływacka Liga Bielskich Szkół Podstawowych – 2 edycja, I m. – Maja Malarz, I m. – Patryk Grzybowski, II m. – A. Kierczak, II m. – M. Chmielniak, III m. – M. Boratyńki.
22.26.02.2014Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego organizowany przez LO S. Żeromskiego – przejście do finału: Z. Pająk, Z. Majewska, M. Grzegorczyk.
23.05.03.2014Rejonowe Igrzyska w tenisie stołowym – VI m. chłopców.
24.12.03.2014Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, mini piłka ręczna dziewcząt – I m. (A. Pniewska, A. Szweda, K. Lofek, Z. Wątroba, W. Tarka, W. Kowrygo, N. Soj, A. Chromecka, W. Zwardoń, E. Oskraba, J. Gębala, A. Imielska, A. Laskowska).
25.14.03.2014Rejonowe zawody pływackie, Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – II m. dziewczynki (A. Komędera, M. Chrobak, M. Malarz, K. Szwabowicz, A. Imielska, J. Gębala, I. Kmieć, E. Dębińska), VI m. chłopcy.
26.18.03.2014I m. drużynowo w Mistrzostwach Bielskich Szkół Podstawowych w Gimnastyce Sportowej (A. Król, A. Szweda, W. Mangone, M. Kędroń, P. Rybij, K. Rzepka), I m. w klasyfikacji indywidualnej Rzepka Katarzyna.
27.19.03.2014Konkurs z języka angielskiego organizowany przez LO im. Żeromskiego – wyróżnienia w finale – Z. Majewska, Z. Pająk, M. Grzegorczyk.
28.28.03.2014III miejsce w Rejonowych zawodach szachowych chłopców – M. Kisiel II m. indywidualnie.
29.10.04.2014III miejsce w Drużynowych zawodach pływackich – zawody rejonowe.
30.10.04.2014Zawody rejonowe mini piłka ręczna dziewcząt – II m. (K. Lofek, A.Pniewska, A. Szweda, W. Kowrygo, W. Tarka, W. Zwardoń, N. Soj, A. Chromecka, J. Gębala, E. Oskraba, W. Żywińska).
31.08.05.2014I Międzyszkolne Dyktando dla uczniów klas IV-VI „Bielski Mistrz Ortografii 2014” – wyróżnienie – Z. Pająk.
32.08.05.2014XXI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” Organizowany przez GOK w Świnnej – I m. – N Rusin, II m. – D. Matuszek, wyróżnienie – M. Mietła, A. Stojanowska, A. Fijałkowska.
33.08.05.2014I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „English is fun” w SP 9 – K. Rzepka, Z. Pająk, Z. Watroba, Z. Majewska, Z. Kowrygo, J. Dykla, M. Grzegorczyk, K. Tywoniuk.
34.09.05.2014Międzynarodowy Konkurs „Tworzymy własne wydawnictwo” – II m. D. Matuszek, A. Stojanowska, wyróżnienie – B. Wilczyński
35.12.05.2014V m. W Międzyszkolnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły nr 38
36.15.05.2014III m. w łącznej punktacji Szkół Podstawowych Powiatowej Pływackiej Ligii Szkolnej, I m. – P. Grzybowski, IV m. – M. Chmielniak
37.15.05.2014Otwarte Mistrzostwa Szczyrku w Pływaniu – II m. – M. Malarz, P. Grzybowski, III m. – M. Chmielniak
38.21.05.2014II miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Mały Pitagoras”
39.22.05.2014III miejsce – sztafeta lekkoatletyczna szwedzka dziewcząt Z. Pająk, A. Pniewska, W. Zwardoń, E. Oskraba
40.23.05.2014III miejsce sztafeta lekkoatletyczna dziewcząt – Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (P. Rybij, A. Szweda, K. Rzepka, N. Marchlik).
41.28.05.2014VIII edycja Turnieju Mini Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora SP13 – II miejsce.
42.31.05.2014II miejsce biegi rozstawne sztafeta dziewcząt – Zawody rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Z. Pająk, A. Pniewska, E. Oskraba, W. Zwardoń).
43.03.06.2014I miejsce i nagroda główna dla szkoły w Międzyszkolnym Konkursie „Eko zakładka do książki”. Indywidualnie II m. P. Caputa, J. Prusak. Wyróżnienia: W. Łozińska, A. Smoluch.
44.06.06.2014I miejsce w punktacji drużynowej klas drugich w Wiosennych Zawodach „Pływaj z nami”
45.09.06.2014III miejsce w XIV Wiosennym Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych, kat. dziewcząt
46.10.06.2014Międzyszkolny Konkurs „Poetycka zakładka”, org. przez SP25 – I m. – K. Drabek, II m. – F. Papla, R. Stolarski
47.12.06.2014I miejsce w turnieju „Szukamy piłkarskich talentów” (M. Szkucik, M. Gacek, B. Lekki, K. Mielnik, M. Piela, K. Bizoń)
48.14.06.2014III miejsce w miejskim konkursie ekologicznym „Szanuj energię, chroń klimat” – kateg. kl. IV-VI i II miejsce klas I-III oraz szczególne wyróżnienie dla szkoły – Laur „Włącz się”, Bielsko-Biała chroni klimat
49.16.06.2014I miejsce – korowód XXI Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego
50.16.06.2014III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w kat. Szkół Podstawowych
51.17.06.2014Puchar dla szkoły za szczególnie wyróżniające zaangażowanie w akcji Pola Nadziei 2014
52.17.06.2014XVII Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej – wyróżnienia w konkursie plastycznym: P. Kanik, M. Zaborowska. Laureat w Konkursie „Jonasz” – Sz. Kamiński
53.III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Mini Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły w Godziszce.
54.IV miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych.
55.Konkurs matematyczny „Kangur” wyróżnienia: J. Grzegorczyk, W. Wojtas, M. Maślanka, K. Szałaśny, J. Tobias, W. Wiszowaty, D. Matuszek, N. Bieroński, M. Filipowicz, M. Dutka
56.XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny org. przez SP 29 laureaci: K. Bieroński, W. Jarecka, T. Kosman, W. Przybyła, A. Szweda, M. Kisiel, W. Chromecka.
57.III miejsce w drużynowym konkursie szybkiego liczenia: A. Stojanowska, W. Przybyła, M. Fuczik
58.Wyróżnienia w konkursie „Soroban” najprostszy kalkulator świata: W. Kubica, A. Stojanowska
59.III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym org. przez SP 9: W. Chromecka, J. Janosz, N. Bieroński
60.VII Edycja Konkursu Świetlik – wyróżnienia F. Jagodziński, F. Recmanik, J. Kowalska, K. Błasiak, J. Kość, K. Kucharczyk, N. Tyc, J. Zaręba, A. Zoń, M. Chrobak, D. Kijowska, J. Mateja, M. Mikołajczyk, M. Durbajło, S. Stanek, W. Warot
61.Konkurs plastyczny „Angielski, to nie wszystko” – II m. W. Kowrygo, wyróżnienie – Z. Pająk
62.Konkurs recytatorski „Razem w chmurach poezji” II m. Z. Wątroba, III m. A. Drobik
63.„Mistrz pięknego czytania” – Konkurs Międzyszkolny – wyróżnienie – W. Fedorowicz

Leave a Reply