Dzień wiosny 2012

21 marca w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Wiosny, pełen atrakcji i emocji zarówno dla klas IV-VI jak i wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Klasy 0-III tego dnia przybyły do szkoły ubrane na kolor zielony. Dzień wiosny rozpoczęli konkursem wiedzy o wiośnie, a następnie odbyły się zajęcia plastyczne, na których uczniowie pracując w grupach ilustrowali przysłowia związane z wiosną. Trzeba przyznać, że wyobraźnię to oni mają bujną. Wszystkie prace upiększają korytarz szkolny więc zapraszamy do naszej galerii.

Kolejnym konkursem był wybór najpiękniejszych wiosennych nakryć głowy. Pomysłów było bez liku. Dzieci i ich rodzice spisali się na medal. Gdy wszystkie konkursy dobiegły końca dzieciaki wybrały się z marzanną, było ognisko, śpiew, okrzyki i krzyki oczywiście też.

Klasy IV-VI również dobrze się bawiły. Odbył się konkurs o Bielsku-Białej. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu historii miasta jak i obecnej sytuacji, układali puzzle przedstawiające budowle Bielska-Białej oraz oglądali slajdy. Wygrała drużyna z klasy VIb – gratulujemy!

W ramach obchodu Dnia Wiosny odbył się również konkurs „Matematyka po angielsku”. Uczniowie rozwiązywali matematyczne zadania w języku angielskim. Konkurs składał się z 9 zadań, które były zróżnicowane pod względem trudności dlatego też każdy uczeń mógł się wykazać. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Gratulujemy tęgiej głowy.

  • I miejsce – klasa IVa
  • II miejsce – klasa VIa
  • III miejsce – klasa Vc

Tego samego dnia uczniowie wystąpili na Festiwalu Piosenki Angielskiej. Zespoły muzyczne musiały pochodzić z Australii, gdyż występy te były nawiązaniem do Dnia Australijskiego. Piosenki nie były łatwe, ponieważ musiały być zaśpiewane w języku angielskim. Gratulujemy wszystkim wykonawcom odwagi, muzycznego talentu oraz oczywiście świetnego angielskiego.

Na zakończenie wszyscy wspólnie obejrzeliśmy film na wielkim ekranie. Myślę, że zabawy było dużo w każdej grupie wiekowej.
Najważniejsze, że zimna zima pożegnana, a na ciepłą wiosnę czekamy z otwartym ramionami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *