Majowe Święto Trzynastki 2015

Dnia 23 maja 2015 r. odbyła się już po raz 14. „MAJÓWKA Z TRZYNASTKĄ” – wielkie święto Rodziców, Uczniów i Nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielsku-Białej.

Jak co roku zebrali się tłumnie Rodzice i Dziadkowie i z zapartym tchem oglądali  przepiękne występy artystyczne dzieci, które dotyczyły piosenek o miłości. Warto dodać, że każdego roku „MAJÓWKA Z TRZYNASTKĄ” przebiega pod innym hasłem, np. Majówka Góralska, Majówka z Muzyką Filmową, Majówka Bajkowa.

Tego szczególnego dnia można było skonsumować sławne już „lipnickie hot-dogi”, skosztować pysznych, domowych ciast – wypieków Rodziców, wypić kawę, zaopatrzyć się w rękodzieła wykonane przez uczniów pod kierunkiem p. Danuty Michalskiej-Ostrowskiej i kupić piękne kwiaty do ogrodu.

Uroczystość uświetnił występ zespołu tanecznego „ARTIS” uczennic SP 13. Wiele emocji wzbudziła część sportowa: zawody pływackie, zawody w tenisie stołowym, zawody rodzinne kl. I-II „Duety do mety”, mecze: piłki koszykowej i nożnej oraz pokaz gimnastyki akrobatycznej w wykonaniu uczennic SP 13.

Wszystkim przybyłym na „MAJÓWKĘ z TRZYNASTKĄ” dopisywały humory. Każdy uczeń otrzymał drobny upominek, a dla wytrwałych na koniec imprezy przewidziano nagrody: rower górski, piłki, plecaki, śpiwór, zaproszenia do teatru i inne niespodzianki ufundowane przez Sponsorów.

WSPÓŁORGANIZATORZY I SPONSORZY „MAJÓWKI Z TRZYNASTKĄ”

1. Urząd Miasta – Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki – puchary, medale, śpiwór
  2. Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku – Białej – rower
  3. Rada Osiedla – Lipnik upominki dla dzieci
  4. Piekarnictwo –Małgorzata i Rafał Wykręt – pieczywo
  5. Cukiernictwo –  Beata i Mariusz Zdrowak – tort
  6. Lewiatan –Barbara i Jarosław Makowscy – upominki
  7. Ryłko Fashion – bony podarunkowe
  8. Pani Dagmara Chmielniak – zaproszenia do Tropikany Hotel Gołębiewski
  9. Pani Karolina Banet-Szwabowicz – Gabinet Weterynaryjny Super-Vet Bielsko- Biała ul. Wapienna 16
  10. Equinox Fitness – karnet
  11. Pani Joanna Poprawska – zaproszenia do Teatru Komedii Kuby Abrahamowicza
  12. Pani Mariola Rubiłko – zaproszenia do Gabinetu Odnowy Biologicznej i masażu „Kamyczek”
  13. Pan Bartłomiej Konieczny – piłki, koszulka
  14. DEKOR – PAP s.c. – upominki
  15. Dostarczenie upominków – Rodzice uczniów kl. I–VI
  16. Domowe wypieki – Rodzice uczniów kl. I–VI
  17. AQUA S.A. BIELSKO-BIAŁA

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji –„Majówki z Trzynastką”. Dziękujemy i zapraszamy za rok.