Wyniki konkursu recytatorskiego „Poezja pod groniczkami”

Dnia 25 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkole Konkurs recytatorski „POEZJA POD GRONICZKAMI”. Co roku cieszy się on od sporym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas: IV- VIII (z 4b – sześcioro dzieci, z 5b – dwie dziewczynki, z 6b – jeden chłopiec i z 6c – jedna dziewczynka, z 7a – dwoje dzieci, z 7b – jeden chłopiec, z 7c – troje uczniów, z 8a – czworo uczniów).

Uczniowie recytowali wiersze o dowolnych twórców o różnorodnej tematyce. Przeważały wiersze Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci wykazały się odwagą, a ich interpretacje utworów poetyckich były niezwykle pomysłowe i emocjonalne.

Konkurs recytatorski zorganizowały nauczycielki języka polskiego: p. Aleksandra Marcelińska, p. Edyta Nowak, p. Małgorzata Derlich, które oceniały występy uczestników. Pani wicedyrektor Olga Łozińska-Marek podziwiała występy wszystkich recytatorów.

I miejsce – Oliwer Janicki z VII b za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”
i Gabriela Lechowicz z VIII a za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Portret kobiecy”.

II miejsce  – Alicja Lada z V b za recytację wiersza Marii Konopnickiej pt. „Ojczyzna moja”
i Paulina Krzak z VIIc za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” oraz Oliwia Mazurek z IV b za recytację wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

III miejsce – Maja Konior  z IVb za recytację wiersza Adama Mickiewicza Karaszewskiego pt. „Przyjaciele” i Wiktor Majka  z VIIa za recytację wiersza anonimowego twórcy pt. „Zeszyt”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!

Nagrody książkowe i dyplomy zostaną wręczone laureatom konkursu na apelu podsumowującym II semestr roku szkolnego 2023/2024 w dniu 21 czerwca 2024 r.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *