„Łamigłówki mądrej sówki” oraz Dzień Kobiet

Przez pierwszy tydzień marca świetlica szkolna realizowała zajęcia związane z umiejętnością logicznego myślenia, co przecież jest kluczowe w nauce szkolnej. „W jaki sposób można ćwiczyć swój umysł?” – takie pytanie usłyszeli uczniowie podczas świetlicowych zajęć i świetnie sobie z nim poradzili, ponieważ padło wiele różnorodnych odpowiedzi. Poza tym wychowankowie świetlicy mogli się zmierzyć z różnymi łamigłówkami, rozwiązując karty pracy. Podczas tego tygodnia nie mogło także zabraknąć sowy – symbolu mądrości. Pojawiła się ona w czasie zajęć plastycznych, gdy dzieci otrzymały kolorowanki.

Z tego powodu, że ostatni dzień tego tygodnia przypadł na 8. marca, to świetlica szkolna poświęciła też trochę czasu na omówienie święta wszystkich kobiet – Dnia Kobiet. Podczas świetlicowych zajęć uczniowie wykonali piękne kartki z życzeniami, które kolejno zostały wręczone Paniom pracującym w naszej szkole. Warto także wspomnieć, że z okazji tego święta dziewczynki uczęszczające na świetlicę zostały obdarowane słodkim upominkiem. To był naprawdę miły dzień…