Udział w projekcie „To(nie)nawyk

Dnia 7 marca naszą szkołę odwiedziły uczestniczki Olimpiady Zwolnionych z Teorii realizujące projekt „To(nie)nawyk”. Podczas prelekcji z uczniami i uczennicami klas siódmych i ósmych przedstawiły
w przystępny sposób, dlaczego zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne dotyczące ciała (BFRBs) są istotnym problemem.Przykładem takich zachowań może być obgryzanie paznokci, kompulsyjne skubanie skórek czy wyrywanie włosów. Mogą dotknąć każdego, zwłaszcza w wieku nastoletnim, a mimo tego są powszechnie lekceważone i uznawane za „zwykłe nawyki”. Dziewczęta prowadzące „To(nie)nawyk” chcą z tym walczyć i poszerzać świadomość, aby więcej osób mogło szukać pomocy lub doradzić, spotykając osobę borykającą się z tym niedostrzeganym zaburzeniem.

Ich oryginalny pomysł to jedyny projekt o tej tematyce w Polsce.

Więcej informacji na temat BFRBs w mediach społecznościowych:

Instagram i Tiktok: @tonienawyk_zwzt