Dzień Radia oraz walentynki na świetlicy szkolnej

Pierwszy tydzień po feriach zimowych upłynął na świetlicy szkolnej pod znakiem dwóch tematów. Były one związane ze świętami, jakie przypadły na ten czas.

Muzyka jest nieodłącznym elementem życia każdego z nas, również dzieci lubią śpiewać i mają swoje ulubione piosenki. Dlatego też świetlica szkolna postanowiła umieścić w swoim planie pracy na II semestr roku szkolnego 2023/2024 temat związany ze Światowym Dniem Radia obchodzonym dnia 13. lutego. Dzieci miały okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii radia, oglądając m.in. animowaną bajkę edukacyjną z serii „Byli sobie wynalazcy” pt. „Marconi i fale radiowe”. Nie obyło się też bez prac plastycznych. Oprócz tego, że uczniowie kolorowali radia oraz odtwarzacze kaset i płyt CD, to wykonali też radio w formie przestrzennej. Do zrobienia tej pracy dzieci wykorzystały rolki po papierze, papier kolorowy, klej i nożyczki. Końcowy efekt bardzo cieszył oko.

Drugim tematem w tym tygodniu były walentynki, które obchodzimy dzień po Dniu Radia – 14. lutego. Wychowankowie świetlicy dowiedzieli się czegoś więcej na temat patrona tego dnia – św. Walentego – poprzez oglądanie edukacyjnego filmiku. Nie zabrakło też walentynkowych prac plastycznych, których głównym motywem było oczywiście serce.