Stary rok żegnamy, nowy rok witamy!

W poprzedni poniedziałek powitaliśmy nowy, 2024 rok! Już 2 stycznia uczniowie powrócili do szkoły po zimowej, bożonarodzeniowej przerwie od zajęć dydaktycznych. Przez pierwsze szkolne dni w nowym roku kalendarzowym dzieci uczestniczyły na świetlicy w zajęciach, podczas których powtarzały takie informacje jak: kiedy dokładnie kończy się określony rok, a kiedy rozpoczyna następny, z ilu miesięcy składa się rok i jakie są ich nazwy, a także ile dni ma jeden rok. Wychowankowie świetlicy wypowiadali się też na temat swoich postanowień noworocznych, jak i planów na 2024 rok. Przy okazji tego tematu nie mogło zabraknąć kwestii kalendarza i zegara. Podczas zajęć wychowawcy świetlicy zapoznali uczniów z ich rodzajami, pokazując je również na fotografiach.

W czasie zajęć plastycznych dzieci miały okazje wykonywać prace związane z sylwestrem i witaniem nowego roku, wykorzystując takie materiały jak kolorowy papier, kredki, flamastry i brokat (bo przecież sylwester kojarzy nam się z błyskiem). Pracą plastyczną zasługującą na szczególną uwagę był zegar z wahadłem, którego realizacja odbywała się w kilkuosobowych zespołach. Intrygujące było wykonanie pracy. Grupy otrzymały duże kolorowanki przedstawiające zegar z wahadłem w formie… wielkich puzzli. Każde dziecko z danego zespołu kolorowało konkretną część, potem grupa musiała złożyć puzzle w całość i przykleić na dużą kartkę formatu A3. Prace te aktualnie cieszą nasze oko w holu świetlicy.

Warto wspomnieć, że podczas tego nieco skróconego tygodnia, bo przecież bez poniedziałku, znalazł się także czas na nieco zabawne podejście do tematu nowego roku. Wychowawcy świetlicy, posługując się internetową stroną Wordwall, zakręcili dla uczniów kołem fortuny zawierającym postanowienia noworoczne, a kolejno informacje, co czeka daną osobę w tym roku. Przysporzyło to wszystkim wiele śmiechu!

Wychowawcy świetlicy życzą wszystkiego co najlepsze na nowy, 2024 rok! Niech w tym roku nie zabraknie zdrowia, spokoju i realizacji marzeń oraz planów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *