W zdrowym ciele – zdrowy duch!

Od 23. do 27. października na świetlicy szkolnej był poruszany bardzo ważny temat, ponieważ różnego typu zajęcia dotyczyły kwestii zdrowia. Dzieci oglądały edukacyjne filmiki, w których była mowa o czynnikach warunkujących zdrowie i prawidłowy rozwój.

Wychowawcy świetlicy rozmawiali z uczniami o prawidłowym odżywianiu (na podstawie piramidy zdrowego żywienia), codziennym piciu określonej ilości wody, regularnej aktywności fizycznej, dbaniu o prawidłowy sen, a także o higienie osobistej, która również ma wpływ na nasze zdrowie. Wychowankowie świetlicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu, rozwiązując internetowe quizy. Ciekawymi dla dzieci zajęciami było odgadywanie – na podstawie wyświetlanych fotografii – nazw dyscyplin olimpijskich. Niektóre sporty były łatwe do odgadnięcia, a niektóre nazwy były dla uczniów nowe.

Jak zawsze, nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych. Dzieci projektowały zdrowe posiłki, albo samodzielnie je rysując, albo wycinając konkretne produkty z kolorowego papieru. Oczywiście podczas tej pracy plastycznej kładziony był duży nacisk na obecność w posiłku warzyw i owoców. Pojawiły się też prace plastyczne dotyczące aktywności fizycznej. Uczniowie interpretowali powiedzenie „W zdrowym ciele – zdrowy duch”, rysując do niego obrazki. Były również kolorowanki przedstawiające różne aktywności fizyczne. Jednak pracą plastyczną zasługującą na największą uwagę był duży plakat dotyczący sportu, kolorowany wspólnie przez grupę wychowanków świetlicy. Plakat ten został umieszczony na drzwiach wiodących do świetlicy. W tygodniu dotyczącym zdrowia nie mogło zabraknąć ulubionych zajęć uczniów – zabawy na świeżym powietrzu. W tych dniach, w których pozwoliła na to pogoda, dzieci mogły spędzać czas na placu zabaw oraz boisku szkolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *