Obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 13

Święto związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości jest bardzo uroczyście obchodzone w Szkole Podstawowej nr 13 w Bielsku-Białej, która pielęgnuje tradycje narodowe i przekazuje uczniom wartości patriotyczne. Uczniowie klas: 5a, 7b, 7c oraz 8a pod kierunkiem p. Doroty Górnej-Król, p. Marzeny Chromiec-Grzybowskiej i p. Edyty Nowak przygotowali montaż słowno-muzyczny. Oprócz wierszy i pieśni patriotycznych nie zabrakło informacji historycznych zaprezentowanych multimedialnie i przekazanych przez uczniów. Atmosferę czasów niewoli przybliżyła oglądającym scena  wspomnień. Wszystko po to, aby zaszczepić w młodym pokoleniu uczucie miłości do własnego kraju i odpowiedzialności za jego losy. Występujący pokazali współczesne rozumienie patriotyzmu poprzez atmosferę skupienia, utożsamiania się z przekazywanymi treściami oraz odświętny strój.