Wrzesień na świetlicy szkolnej

Wrzesień na świetlicy szkolnej upłynął pod znakiem różnych tematów, jakie pojawiały się podczas zajęć. Na początku miesiąca wychowawcy świetlicy omówili z dziećmi zasady panujące w tym miejscu, jak i w całej szkole. Uczniowie oczywiście mieli okazję się nawzajem poznać, przedstawiając się z imienia i opowiadając o swoich wakacyjnych wspomnieniach, a także zintegrować poprzez wspólną zabawę, również na placu zabaw i boisku szkolnym. Ze względu na sprzyjającą pogodę w tym miesiącu, wychowankowie świetlicy często przebywali na świeżym powietrzu.

Bardzo ważnym tematem, jaki został poruszony podczas świetlicowych zajęć w pierwszym miesiącu roku szkolnego 2023/2024, była bezpieczna droga do szkoły. To niezwykle ważna kwestia, szczególnie dla dzieci, które same podróżują do szkoły. Uczniowie oglądali edukacyjne filmiki dotyczące tego tematu, czytali wraz z wychowawcami pouczające opowiadania, kolorowali różne rodzaje znaków drogowych.

Świetlica szkolna nie zapomniała także o obchodzonym 15 września Dniu Kropki – powstały ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem kropek. Dzieci uzmysłowiły sobie, w jakich elementach otaczającego ich świata są kropki.

W miesiącu wrześniu nie mogło również zabraknąć przywitania jesieni, która właśnie się rozpoczęła. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne obfitujące w jesienne barwy. Pracą, na którą jednak warto zwrócić szczególną uwagę, to grupowo wykonany plakat – zdobiący aktualnie drzwi świetlicy – na którym jest jesienne drzewo pomalowane farbami i ozdobione liśćmi zrobionymi metodą wydzieranki.

Miesiąc wrzesień zakończyliśmy bardzo miłym akcentem, obchodząc Dzień Chłopaka. Były życzenia oraz słodki poczęstunek… 🙂