Wycieczka klas 5b i 5d do Krakowa

Dnia 26 września klasy 5 i 5d pod opieką pań: Aleksandry Marcelińskiej, Małgorzaty Paszek, Marzeny Chromiec-Grzybowskiej i Katarzyny Moczydłowskiej pojechały na wycieczkę do Krakowa. Tego dnia pogoda była cudowna, pięknie świeciło słońce, a niebo było bezchmurne i niebieskie. Humory też dopisywały. Ten dzień obfitował w wiele atrakcji od samego rana.

Zwiedziliśmy  Muzeum Kościuszkowskie z przewodnikiem oraz weszliśmy  na Kopiec Kościuszki, z którego oglądaliśmy przepiękny widok.

Następnie pojechaliśmy do Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata”, gdzie od przewodnika dowiedzieliśmy się jak ludzie żyją w różnych zakątkach świata. Dla uczniów były przygotowane bardzo ciekawe warsztaty, które wzbudziły wiele emocji. Dodatkowo kupiliśmy sporo pamiątek  sklepie, z którego dochód jest przeznaczony na cele misyjne.

Po południu pojechaliśmy do najstarszego średniowiecznego Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, po którym oprowadzała nas pani przewodnik. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących życia w klasztorze. Następnie uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach pt. W średniowiecznym skryptorium”. Mogliśmy poczuć się jak średniowieczni skrybowie, bo uczyliśmy pisać się gęsim piórem, co było niezwykle trudne i wymagało wiele cierpliwości.

To był wspaniały, pełen wrażeń dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *